● OSTROVY CHORVATSKA

Chorvatsko země tísíců ostrovů

OSTROVY CHORVATSKA ostrovy Chorvatska

Kvarnerské ostrovy
Kvarnerské ostrovy se rozkládají v Kvarnerském zálivu, v severní části Jadranského moře. Ostrovy Krk, Rab, Cres, Lošinj a Pag se vyznačují mírným mediteránním podnebím a soecifickou atmosférou jako za starých časů, která na těchto ostrovech dodnes vládne. Můžete si zde prohlédnout četné kulturní památky, zaposlouchat se do zvláštního dialektu místního obyvatelstva a užít si poklidu a ticha ostrovů. Ostrovy Krk a Pag jsou mosty spojeny s pevninou, zatímco ostrovy Cres a Lošinj jsou mostem spojeny navzájem. Jehličnaté lesy skýtají stín a chládek za horkých letních dnů a zdejší vzduch má i léčivé účinky. Nenechte si ujít ochutnávku špičkových vín z kvarnerských ostrovů.
ostrovy Chorvatska

Severodalmatské ostrovy
Do ostrovní skupiny severodalmatských ostrovů patří ostrovy Ugljan, Pašman, Vir, Dugi ostrov, Ist, Molat, Silba, Olib, Kornati, Murter, Prvić, Kaprije, Iž, Krapanj, Žirje a několik menších ostrovů. Poklidná atmosféra, pomalý rytmus denního života a pocit, jakoby se zde zastavil čas, protože tady nevládne žádný hluk a shon. Užijete si pobytu na čistých plážích, koupání a potápění v moři; zdejší podmořský svět je skutečně pohádkové krásný. Národní park Kornati (Kornaty) je skvělým cílem výletu, na nemž poznáte nedotčenou přírodu a opravdový poklid.
ostrovy Chorvatska

Středodalmatské ostrovy
Do ostrovní skupiny středodalmatských ostrovů patří ostrovy Hvar, Brač, Vis, Šolta, Čiovo a několik ostrůvků. Ostrovy Hvar a Brač jsou oblíbenou, trendovou destinací, která láká hosty svou ideální kombinací přírody, kultury a zábavy. Ostrov Vis je nejvzdálenějším obydleným ostroem chorvatského Jadranu. Tam na vás čekají, stejně jako na ostrovech Šoltě a Čiovu, skryté zátoky s krásnými plážemi, na něž se dostanete lodí nebo tam jednoduše doplavete. Jsou skvělým místem pro hosty, kteří hledají pobyt v tichu přírody a v ústraní k doplnění životní energie. Modrá jeskyně nedaleko ostrova Visu je místem, které musíte určitě navštívit – spatříte zde modré světlo, které vyzařuje z mořského dna jeskyně; kvůli modré barvě svého vnitřku dostala jeskyně svůj název.
ostrovy Chorvatska

Jihodalmatské ostrovy
Do ostrovní skupiny jihodalmatských ostrovů patří ostrovy Korčula, Lastovo a skupina Elafitských ostrovů, které leží mezi městem Dubrovníkem na pevnině a ostrovem Mljetem. K Elafitským ostrovům patří ostrovy Šipan, Lopud a Koločep. Severně od Elafitsků leží ostrov Mljet, jehož jedna část je národním parkem. Budete-li pokračovat v jízdě lodí dál, přijedete na ostrovy Lastovo a Korčulu. Na ostrově Korčule se seznámíte s historickou tradicí, která je ilustrována rytířskými hrami. Ochutnejte chutná korčulská vína, která se skvěle hodí k dalmatským specialitám. Zjistěte, proč Římané nazvali ostrov Lastovo Císařským ostrovem a jak se slaví karneval na Lastovu.
ostrovy Chorvatskaostatní oblasti:

Region Istrie

Region Kvarner

severní Dalmácie

centrální Dalmácie

jižní Dalmácie

Region Dubrovnik


Nenašli jste co jste hledali? Kliknětě sem a zadejte vlastní poptávku majitelům objektů v Chorvatsku

Chorvatské TOP destinace Chorvatské destinace

Omiš - Omišská riviéra je proslulá neporušenou krásnou přírodou s jižní vegetací a bohatstvím kulturně historických památek
Makarska - místo kde mediteránská příroda nádherně ladí se svým hornatým rámcem
Trogir - se svými 2700 slunečnými hodinami ročně je skutečnou perlou mezi jinými turistickými destinacemi Chorvatska
Baška Voda - letovisko s bohatou nabídkou pohostinských a hotelových služeb na atraktivní Makarské riviéře
Hvar - nejslunnější ostrov v Dalmácii s lesnatým pobřežím a velkou nabídkou kulturních událostí

VYHLEDÁVÁNÍ UBYTOVÁNÍ apartmány v Chorvatsku

Hledej apartmány ...


odkazy Chorvatska.cz o Chorvatsku

Chorvatsko Ubytování v Chorvatsku
dovolená Chorvatsko
Chorvatsko 2024
Chorvatsko dovolená
Chorvatsko
Kroatien Ferienwohnung
Croatia accommodation
Chorwacja kwatery
Horvátország szállás
Croazia Alloggi
Croatia apartments
Plachetnice, lodě, jachty, charter
Oglašavanje apartmana
Video propagacija apartmana
Apartmani Hrvatska smještaj
město Dubí u Teplic
odkazy | o | partnerské odkazy

hledali jste: hledej Chorvatsko

mapy chorvatsko, chorvatsko apartmany, dálnice chorvatsko, chorvatsko omiš, chorvatsko krk, chorvatsko brela, Chorvatsko, dovolená chorvatsko, ubytování, v chorvatsku, mapa chorvatsko, chorvatska, ubytování chorvatsko, apartmány Chorvatsko, chorvatsko cz, počasí chorvatsko, dovolena chorvatsko, chorvatsko ubytovani, chorvatsko istrie, kempy chorvatsko, chorvatsko makarska, zájezd chorvatsko, zájezdy chorvatsko, www chorvatsko cz, hledat chorvatsko, makarská riviéra, chorvatsko gradac, fotky chorvatsko, chorvatsko poreč, chorvátsko, www chorvatsko, chorvatsko 2024


Ochrana údajů | Jak rezervovat?